skip to Main Content

Jak stavíme

Specializujeme se na zděné rodinné domy na klíč z ekologických, ale i ekonomických materiálů. Zděný dům je v naší zemi tradičně nejoblíbenějším typem bydlení. Proto stavíme domy tak, aby v nich mohlo žít po sobě několik generací – tedy zděné. „Můj dům, můj hrad“ – to pro nás není fráze. Nároky na vlastnosti staveb však stále stoupají. Nejde jen o cenu, i když především ta rozhoduje, ale čím dál více jde (a půjde) o to, aby klientovi dům uměl ušetřit náklady, hlavně na vytápění. Také aby se mu v domě zdravě bydlelo, tedy aby byl z ekologických materiálů.

Typy domů

Vzhledově jsou naše vlastní typové projekty přízemních a patrových domů založeny na klasickém obdélníkovém půdorysu bez architektonicky zbytečných přílepků. Dům typu bungalov nebo se sedlovou střechou vypadá pěkně ve městě i na venkově.  Pokud klient potřebuje půdorys domu zvětšit, nebo upravit vnitřní dispozici, od toho máme šikovné projektanty, abychom to vyřešili.
Pokud si klient přeje individuální dům, rádi mu jej navrhneme, vyprojektujeme a postavíme.

Základy

V našich cenách je vždy započtena základová deska, určená pro rovinaté parcely. Pokud to bude vyžadovat sklon terénu, založíme dům na hloubkové pasy. V rámci tzv. přípravných předprojektových prací pro zhotovení projektové dokumentace vždy přijedeme na klientovu parcelu a změříme její sklon. Pro rozhodnutí, zda budou potřeba hloubkové pasy, potřebujeme také vidět, zda parcela je původní rostlý terén či je tam navážka.

Nosná konstrukce

Kvalitu nosné konstrukce jsme si ověřili v systému vápenopískových tvárnic  (KM Beta, Kalksandstein). Vápenopískové tvárnice poskytují to, co má dnešní dům umět – vysokou pevnost v tlaku, špičkovou tepelnou akumulaci, zvukovou izolaci, je to ekologický materiál s minimální nasákavostí. Když k tomu přidáme zdění na cementové lepidlo, tedy metodu, která není náročná na obsah vody v nosné konstrukci, čisté spoje a hladký povrch ideální pro následné tenkovrstvé omítky, tak už bychom si mohli snad ještě přát, aby vápenopísková tvárnice byla lehká – pro snadnou manipulaci. Avšak tvárnice lehká není, naopak něco váží a je velmi tvrdá – proto jsou Naše domy tak pevné. Tvárnice z vápenopísku pochází z Německa, kde má stodvacetiletou historii a tamní stavební firmy z ní realizují až 70% nízkoenergetických a pasivních novostaveb.

Střecha

Pěkný dům dělá pěkná střecha, to je známá věc. V posledních letech, především z hlediska ceny a rychlosti položení, zažívají vzestup zájmu ocelové nebo hliníkové střešní krytiny. Dobře vypadají, rychle se s nimi pracuje. Proto je nabízíme ve standardu. V ČR máme rádi nejen zděné domy, ale i klasické tašky. Proto je v naší nabídce i pevná betonová střešní taška, tu doporučujeme. Taška je prostě taška…

Fasáda

Obálka domu dnes už zdaleka neslouží jen pro vnější vzhled domu, ale zateplení fasády klientům šetří náklady na vytápění. Na zateplení nešetříme – už ve standardu je 20 cm EPS, okna jsou ve standardu trojskla.

Rychlost výstavby

Přízemní dům 3+1 Vám předáme  do 12 měsíců od „kopnutí do země“. Patrový dům 7+1 do 16 měsíců. Pokud budete chtít venkovní garáž, tak je to otázka měsíce navíc. Tyto termíny platí pro oblast Prahy a kraje Středočeského. Pokud se domluvíme na stavbě RD ve  vzdálenějších regionech, budou smluvní termíny stanoveny dle individuální dohody.

Technologie

Každým rokem se zpřísňují pravidle pro výpočet Průkazu energetické náročnosti budov. Bez něj nelze splnit pravidla pro povolení stavby. Proto máme  už ve standardu tepelné čerpadlo  vzduch – voda a k tomu pak s energetikem doplníme kombinaci s další povinnou technologii – fotovoltaiku, rekuperaci, někdy to vyjde jen s komínem a krbovkami, případně s akumulační nádrží a napojením na rozvody. Naši projektanti pak vyřizují klientům možné dotace.

Naši práci ve formě reportáží z předávání dokončených domů klientům můžete sledovat na  facebookovém profilu firmy RoDom Bohemia s.r.o. – https://www.facebook.com/RoDom.Bohemia

Podrobné technické informace najdete v kapitole Standardy a nadstandardy .

 

Menu

Jak stavíme

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kontakt

Kontaktní informace

info@rodom.cz

+420 605 863 596

Napište nám

Back To Top